O tym co zobaczę pierwszego dnia wycieczki i co nam przynoszą pory roku

Tradycyjnie tłumaczę program wycieczki na którą  jedziemy. Jak wszyscy tu zaglądający wiecie jedziemy do Neapolu i okolicy. Oczywiscie jest też w planie Wezuwiusz symbol Neapolu.

 

Oto co zobaczymy dnia pierwszego.

„Przyjazd o 9.00, spotkanie z przewodnikiem i poranek poświęcony zwiedzaniu . Herkulanum jest znane na całym świecie dzięki wykopaliskom archeologicznym rzymskiego miasta, zniszczonego przez erupcję Wezuwiusza 79 d, c. Będzie niesamowita podróż w przeszłość. Po południu przejazd lokalnym transportem do Parku Narodowego Wezuwiusza, aby zobaczyć wulkan symbol   Neapolu i całej Kampanii, idealne połączenie historii i nieskażonej przyrody. Przyjedziemy  do miejsca odpoczynku, a stamtąd pójdziemy do krateru  uważanego za bezpieczny: zwracamy uwagę na wspinaczkę pieszo i lekkie zmęczenie. Po pełnym zanurzeniu w naturze powrót  do Herkulanum a potem jedziemy do Neapolu. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.”

A co o Herculanum pisze Wikipedia.

http://wlochy.praktycznyprzewodnik.eu/regiony-wloch/kampania/herculanum/

Kolejny dzień po przetłumaczeniu 🙂

A teraz o co chodzi z tymi porami roku. Od dzisiaj mamy wiosnę. I to jest poza zimą jedyna pora roku, która daruje nam dłuższy dzień. Bo tak nie lubiana zima przecież jakby w rewanżu wydłuża nam dzień.

Lubimy lato a nawet do niego tęsknimy a przecież to ono jakby za to ciepło i wakacje zabiera nam letni czas. Dzień się skraca. Tylko chyba jesień nic nie obiecuje. Zabiera i dzień i ciepło.

Czyli jakby nie spojrzeć tylko wiosna jest nam przyjazna bez granic. Dzień mamy dłuższy a i temperatura wzrasta. Szkoda, że trwa tylko trzy miesiące. Dlatego cieszmy się nią jak umiemy.

A teraz dodatek serialowy.

Czekamy na spotkanie z pracownikiem od gazu. Bez niego nie mamy poco jechać do Ascoli. Według V. Ja już nie podejmuję rozmowy na ten temat. Będzie jak chce.Szkoda moich nerwów.

Dodatkowo tak zwanym plusem domu w którym zamieszkamy jest to, że jest on budowany już na zasadach antysejsmicznych. Podczas trzęsienia ziemi ta dzielnica nie ucierpiała.

I to na dziś wszystko. Do jutra.  

12 myśli na temat “O tym co zobaczę pierwszego dnia wycieczki i co nam przynoszą pory roku

 1. Luciu miła, wycieczka to marzenie, zazdroszczę Ci z lekka….. Rozglądaj się na wszystkie strony i naciesz się.
  Proszę Cię też, bądź na tak , na wszystko co jest związane z przeprowadzką, szkoda nerwów. Po czasie wyjdzie i tak na Twoje.
  A tak w ogóle, to mimo chłodu cieszy mnie bardzo czas wiosenny, to lubię , pobudkę o godzinę wcześniej , też lubię. :***

  Polubienie

  1. Czyżby jednak fundowano nam zmianę czasu? A podobno miał zostać ten czas obecny. Ja bardzo zle znoszę takue zmuany. I nnie tylko ja. A przeprowadzka też mi nerwy zje. Całusy.

   Polubienie

 2. Ciekawe spojrzenie na wiosne:) Pompeje mnie nigdys na tyle zafascynowaly, ze kupiłam wielki album i do tej pory pieczołowicie przechowuje. Wycieczka na pewno będzie ekscytująca i przyjemna, korzystaj z tego i relaksuj się.

  Polubienie

  1. W sumie to mi się przy tych szalenstwach pelniowych V. wszystkiego odniechciewa. I wycieczki i przeprowadzki. Mam szansę zejść za jegi przyczyną. Niby wiem jak reaguje ale czasami nic mi się nie chce. Moze już jutro będzie jepiej. 😄

   Polubienie

   1. Zielonapiranio raz na jakis czas i mnie się zdarza. Jednak i to nie zawsze działa. Dziś nie pomogło a wręcz pogorszyło. Nie ma reguł. Musi minąć trochę czasu aż wroci do rozumu. :*

    Polubienie

 3. Herkulanum ! Widziałam kilka razy programy o tym miejscu . Na „żywo” pewnie będzie fascynujące ! Nigdy tak na pory roku nie patrzyłam , ale coś w tym jest.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s