Wycieczki dzień trzeci

Ten dzień zapowiada się równie ciekawie jak dwa poprzednie.

W programie czytamy:

31.03.19 r.

Santa Maria Capua a Vetere (San Leucio). Powrót

Śniadanie w hotelu i obiad w restauracji Przejazd do Santa Maria Capua e  Vetere  i zwiedzanie z przewodnikiem .

Santa Mria Capua a Vetere  słynie z wielu zabytków epoki rzymskiej.

Wśród nich Amfiteatr Campano, drugie co do wielkości Koloseum, któremu prawdopodobnie służył jako model, prawdopodobnie pierwszy amfiteatr świata rzymskiego. Było to miejsce, między innymi pierwszej i bardzo słynnej szkoły gladiatorów, która była sceną słynnego powstania Spartakusa z 73 a.C. Miasto jest także domem Mitreo.  Święte miejsce poświęcone obrzędom dla boga Mitry, które ma obecnie znaczenie międzynarodowe, ponieważ wewnątrz znajduje się Taurocedio w dobrym stanie pod ochroną UNESCO od 1997 roku. Tutaj możnao  odwiedzić Archo Bourbonico. Kościół Santa Maria della Grazie, fabrykę jedwabi, gdzie hodowano jedwabniki. Po wizycie rozpoczyna się podróż powrotna.

Sama nie miałam pojęcia co to ” Taurocedio” i dlatego podparłam się włoską stroną. Tu link z tłumaczeniem. Można się z tego tłumaczenia sporo dowiedzieć mimo, że wiadomo jak to jest z tłumaczem automatycznym.

https://translate.google.it/translate?hl=pl&sl=it&u=http://www.ilportaledelsud.org/mitreo.htm&prev=search

mitreo01.jpgI tyle wstepnie o wycieczce. Reszta jak zwykle po powrocie. Własnymi słowami z własnymi zdjęciami.

Po południu o ile się nic nie zmieni (kciuki poproszę) jedziemy do Ascoli wziąć klucze.

Co tam zastanę oczywiście zdam relację. A teraz czas na poranny spacer. Słońce świeci. Osobisty po kolejnym małpim rozumie ucichł.

I niech tak zostanie. 🙂

10 myśli na temat “Wycieczki dzień trzeci

 1. Super, że pełnia już minęła! Co do wycieczki, to mam pytanie…. Czy na ten trzeci dzień, to mogłabyś mnie spakować w walizkę i zabrać ze sobą? :))) Bardzo bym chciała zobaczyć Amfiteatr tamtejszy. Coloseum zrobiło na mnie niesamowite wrażenie. Chodzić w tych samych miejscach gdzie walczyli gladiatorzy… Nie zrozum mnie źle, ja nie rozumiem jak mogło ludzi satysfakcjonować i być rozrywką patrzenie na walkę ludzi. Chodzi mi tylko o perspektywę lat, że to te same mury.

  Polubienie

  1. Aniu specjalnie dla Ciebie zrobię dokładną relację z tego dnia. Tyle juz widzialam amfiteatrow ze ciekawa jestem jak ten odbiore. W ogole te wycieczki bardzo mnie ukierunkowaly pid kątem Italii i jej historii. Zwala z nóg autentyzmem i czasem. Buziaki

   Polubienie

   1. Zgadza się we Włoszech zawsze bardzo pozytywnie zaskakuje mnie ich podejście do historii i zabytków. Właściwie prawie wszystkiego można „dotknąć”. Swoją drogą, że tutaj w wielu miejscowościach każdy dom to duży kawał historii.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s