Zapiski dzisiejsze

Wczoraj zapomniałam napisać o jednej zabawnej historii jaka mi się przydarzyła.

Otóż szlam sobie na Lisa i na wysokości mostu zanim zaczęłam robić zdjęcia spotkało mnie takie wydarzenie.

Szłam sobie z plecaczkiem, na nosie miałam okulary słoneczne, co pewnie było nie bez znaczenia. Włosy jak to często ja splecione w warkocz, który już ma swoją grupę fanów. I nagle usłyszałam męski głos:

– Ciao piccola.

Rozejrzałam się. W promieniu 10 metrów  żadnej innej osoby płci żeńskiej. Ewidentnie do mnie szczerzył się facet na oko w wieku mojego abrahamowego syna. Nie powiem z lekka mnie zatkało. Mimo, że o metryce nie pamiętam jednak zdaję sobie sprawę z wieku i taka zaczepka do 72 latki to co najmniej dziwna jak nie budująca. 😀

Zgodnie ze zwyczajem, który do perfekcji opanowałam w Italii udałam, że nie słyszę. Jeszcze tylko zerknęłam czy facet nie jest przypadkiem niewidomy. Ale nie. To poszłam dalej i resztę już znacie.

Żebym przypadkiem nie uwierzyła w  cud nad Tronto, to wieczorem odezwały mi się moje plecy i za poradą pani doktór z pogotowia wzięłam tachipirynę. I pomogło.

I dlatego dziś kiedy jechaliśmy kolo szpitala zarejestrowałam się na ten rezonans magnetyczny.

31 maja ale aż w Civitanova. Spory kawałek od Ascoli. W Ascoli najbliższy termin w grudniu. !!! Tak, że zrobimy sobie wycieczkę popołudniową, bo rezonans mam o 16.30.

A, że dzień bez fotek dniem straconym, to popatrzcie sobie na mur do posesji

obok której przejeżdżaliśmy w poszukiwaniu rozmarynu, bez którego nie istnieje kuchnia włoska. Irysy o przepięknej barwie w towarzystwie agawy.

Mamy wprawdzie rozmaryn w doniczce, ale jeszcze za mały na codzienne podbieranie.

Tak, że wracając do przygody to też Italia, w której kobieta nie ma wieku i długo nie staje się przezroczysta. 😀

 

12 myśli na temat “Zapiski dzisiejsze

  1. Luciu, w każdym kraju kobieta w pewnym wieku robi się przezroczysta. Brawo dla Ciebie, Ty wyglądasz bardzo młodo, a włosy są dodatkowym atutem. Ucałowania 🙂

    Polubienie

  2. Höhö ! No widać w żadnym wieku nie można czuć się bezpiecznie 🙂 🙂 . Ja mam 50 i lekki VAT i też gapią się ciągle , ku mojemu zdziwieniu . Ale ..i tu masz przewagę raczej nie w wieku Chrystusowym !! Też mam długie włosy 😉 – może to to jest . Fajnie , jak się ma z czego albo do kogo uśmiechać to jest dobrze .

    Polubienie

  3. Jak by na to nie spojrzeć , jak się usłyszy będąc w pewnym wieku coś takiego , to samoocena wzrosnąć musi. W Twoim przypadku gość nie przesadził , wyglądasz młodo przecież .

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s