Wyścig do fotela

W Ascoli też trwają wyborcze nastroje. Będzie nowy burmistrz. Jakaś niesamowita ilość osób kandyduje. Po ulicach jeżdżą wyborcze samochody z muzyczką i zachętą z ogromnym plakatem kandydata.

Mnie najbardziej śmieszy kandydat, który podczepia się pod premiera Salviniego.

Na plakacie czytamy:

-Jak lubisz Salviniego , to glosuj na mnie. 😀

Wczoraj dwa razy zafundowałam sobie spacer do centrum Starówki. Raz dla przyjemności z przyjaciółką, zakończony lodami na piazza Arringo, a drugi raz z obowiązku.

Bratanica V. ( brata ciotecznego córka) również jest zaangażowana w wybory i własną karierę.A kandydat mający duże szanse  zaaranżował spotkanie na najgłówniejszym placu czyli piazza del Popolo.

Ugrupowanie tegoż kandydata jest, z którym  V. absolutnie nie  po drodze, ale rodzina to rodzina więc poszliśmy na ten spęd ludności ascolańskiej.  Robić za tłum. 😀

Po drodze kątem oka zauważyłam podobną imprezę na piazza Immacolata. Tam była przygotowywana ” kiełbasa wyborcza”, bo widziałam wino i paczki spożywcze.

Dotarliśmy na piazza del PopoloIMG_1306 w momencie kiedy widać Panu Bogu nie spodobały się te atrakcje a może miał dość kłamstw i niespełnionych później obietnic i krople deszczu przeszły w tropikalną ulewę. Dobrze, ze piazza del Popolo to prześliczne arkady otaczające plac tak, że na głowę się nie lało. Z trybuny nic nie było i spotkanie z kandydatem przeniesiono do palazzo dei Capitani, do którego tradycyjnie przylega scena na placu.

A my wykorzystaliśmy moment kiedy ulewa cichła i przemieściliśmy się na piazza Arringo,

bo tam staje ” navetta” czyli  bezpłatny busik dla mieszkańców i turystów krążący po Starówce. Zawsze można spory kawałek podjechać.

A z wiadomości kulturalnych. W piątek pójdę posłuchać orkiestry filharmoników z Marche, która będzie koncertował w kościele San Pietro  in Castello. IMG_1304 (2)To niedaleko od Lisa.

Innych atrakcji jakoś nie dostrzegłam w programie.

Ponadto z wiadomości domowych. Wreszcie zlikwidowałam kołdrę i mamy tylko pikowaną kapę pod którą śpimy. Kołdra jest jeszcze w zasięgu ręki bo podobno wraca zimno od soboty.

Zwariowana pogoda.

6 myśli na temat “Wyścig do fotela

  1. Z ta pogodą to naprawdę w tym roku nic nie wiadomo. O „caldo africano”słyszę już od dawna, tylko jakoś terminy przybycia się przesuwają.Nie wiadomo jak się ubrać… A ja jeszcze kołdry nie zmieniłam.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s