Dlaczego?

Nie ukrywam miałam cichą nadzieję na inny wynik wyborów do PE chociaż logika  podpowiadała mi inny scenariusz.

W moich czasach bardzo popularne było powiedzenie ” a państwo tyle daje na oświatę ” w sytuacji jak obecna. To państwo jednak na oświatę nie daje a nawet ogranicza środki.

I stało się jak się stało.

Większość elektoratu PiS to ludzie starsi w moim wieku,  emeryci. Oni maja zakodowane, że na wybory się idzie i glosuje się na tych co trzeba czyli  odpowiednio podpowiedzianych. Lata tresury, kiedy nie można sobie było pozwolić na nieobecność przy urnach a frekwencja wynosiła 98 %.

I jeszcze ta ” kiełbasa wyborcza” w postaci trzynastej emerytury. Wypłaconej oczywiście w miesiącu wyborów.

Czy nikomu z głosujących nie przyszło do głowy, że rząd ani minister finansów nie ma pieniędzy. Ta trzynasta emerytura to ułamek tego co dostaliśmy z odprowadzanej różnicy naszej emerytury brutto a otrzymywanej netto. I to nieraz przez sporo lat. To są nasze pieniądze. A ba… to my jako podatnicy wypłacamy osławione 500 + z naszych często mizernych emerytur.

A ta trzynastka  również została opodatkowana i część pieniędzy czyli różnica miedzy 1.100,- brutto a około 900,- netto wróciła do skarbu państwa.

To my podatnicy utrzymujemy rząd w szerokim rozumieniu. Aż za szerokim. To my płacimy im pensje i fundusze reprezentacyjne.

A teraz drugi elektorat, który dla odmiany mizernie poszedł do wyborów. To najmłodsze pokolenie. Im trudno podnieść tyłki od komputerów i dopóki nie wprowadzimy glosowania przez Internet nie ma co na nich liczyć.

Ale glosowanie przez Internet dla ekipy rządzącej jest bardzo niebezpieczne. Z młodzieżą nigdy nic nie wiadomo a do tego zagłosują ci poza granicami kraju. Z trzeźwym spojrzeniem na rzeczywistość.

Mam nadzieję, że tego doczekam.

A tak obie strony i ta wygrana choć jeszcze o tym nie wie, ale się dowie i ta przegrana dostaliśmy po równo. po d…pie.

Może to nas czegoś nauczy a może nie, bo ponad 100 lat likwidowania tragicznego polskiej inteligencji sprawiło, że jest ona w mniejszości.

I tego mi najbardziej żal.

Kiedyś inne warstwy społeczne starały się do niej równać poprzez wychowanie, naukę, oświatę.

Teraz na świeczniku świecą inne wartości.

I to już jest tragiczne.

 

 

 

16 myśli na temat “Dlaczego?

 1. Luciu miałam dokładnie to napisać. Te mizerne resztki polskiej inteligencji są albo na emigracji prawdziwej, albo tej, która ja nazywam wewnętrzna. Ludzie pozbyli się nadziei. W każdym razie bardzo wielu. Ja jej nie mam. Ja widzę codziennie rosnące ceny na sklepowych polkach, i nie wiem, co się z nami stanie. No bo jak słusznie zauważasz, skądś na te + trzeba brać. Poza tym to właściwie mi już szkoda słów. Buziaki.

  Polubienie

 2. Rządzi pełna micha jak już kiedyś pisałam u siebie .A jeśli chodzi o młodych to masz rację , ale jest jeszcze drugi punkt; młodzi urodzeni już w wolnym kraju , po przekształceniach , nie wiedzą o co idzie gra . Oni nie znają kolejek w sklepach, wyczekiwania na paszporty i starań o stacjonarny telefon, talonów na auta , zamkniętych granic i zomowców na ulicy itd -pamiętasz te czasy więc wiesz o czym piszę . Uważają ,że to wszystko co mamy jest oczywiste i na zawsze. I jak napisałaś dupska sprzed komputera ruszyć się nie chce.

  Polubione przez 1 osoba

 3. Mnie przeraża ilość osób głosujących na PiS. I na dokładkę nikt się do tego nie przyznaje!
  Ale trzeba też przyznać, że opozycja nie postarała się o wynik dobry dla siebie, niestety.

  Polubienie

  1. Przede wszystkim zadziałało zdyscyplinowanie elektoratu PiS w odróżnieniu od pozostałych sympatyków ugrupowań politycznych. Cokolwiek by nie powiedzieć powinniśmy brać z nich przykład pod tym względem. Z trudem to piszę, ale taka jest prawda.

   Polubienie

 4. Katastrofa. PiS zawiaduje zwykłym Polakiem , i robi to skutecznie. Niestety . No i Polską powiatową ściany wschodniej. Widziałaście z pewnością mapy wyborów : Polska przerżnięta jest na pół . A we Włoszech jak poszło ? Minęło mi , że wieczny Berlusconi parlamentarzystą europejskim będzie.

  Polubienie

  1. Berlusconi jak Lenin. Wiecznie żywy. A wiesz, ze ostatnio zapytałam V. czy pamięta Breżniewa. Berlusconi wygląda jak on w ostatnich latach życia. Kukla. Brak mimiki po wielokrotnych operacjach plastycznych.
   A co do wyborów brak słów na panującą głupote i krótkowzroczność.

   Polubienie

  2. Bo tu po zachodniej stronie zawsze nam było bliżej do Zachodu niż do reszty Kraju. Może kiedyś temat rozwinę na swoim blogu

   Polubienie

 5. Powiem Ci Luciu, że tak jestem wkurzona, że nie zaglądam do internetu. Wzięłam się za wycinanie krzewów w ogrodzie i w ten sposób odreogowuję wyniki wyborów.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s