Wczoraj i dziś

Wczoraj spędziłam przyjemne popołudnie na zakupach z przyjaciółką, która przed wyjazdem do Polski chciała zabrać prezenty nawiązujące do Ascoli. Dlatego poprowadziłam ja do urokliwych sklepików z ascolańską słynną majoliką.

Myślę, że upominki się spodobają, bo to ja jestem za nie odpowiedzialna.

Potem już w szerszym gronie posiedziałyśmy na piazza Arringo w kafejce przy drinku ” americano”.

A dziś od wczesnego ranka sprawy urzędowe. Byłam pewna, że naniesienie klauzuli o separacji na akt małżeński V. nie potrwa jeden, dwa dni. O ile w sądzie o dziwo załatwił szybko, to znaczy sąd miał zaraz przesłać klauzule do magistratu, tu w magistracie ascolańskim pani poszła sobie na tygodniowy urlop i nie przekazała żadnych spraw zastępczyni.

Na szczęście dziś udało się ten papierek ze stosowną adnotacją uzyskać a nawet zawieść go do notariusza. Potrzebny jest, bo V. kupuje ów magazynek w którym przechowujemy rzeczy. Wcześniej okazało się, że biuro paszportowe czynne jest od godziny 10 – 13. Dlatego pojeździliśmy po sklepach i zrobiliśmy jakieś zakupy.

W biurze paszportowym V. pobrał kwestionariusz i uzyskał informacje, co ma jeszcze zrobić. Oczywiście zdjęcia. Dwa i opłata stosunkowo niewielka. Niestety jednak na paszport czeka się trzy tygodnie. Tak, że wyjazd moim zdaniem o ile dojdzie do skutku ma szansę na połowę sierpnia.

Teraz muszę go zmobilizować do szybkiego złożenia dokumentów.  A wcześniej do zrobienia stosownej wielkości zdjęć, bo te które ma okazały się za male. Miałam je w torebce i zaraz sprawdziłam czy mogą być. Nie mogą. Gdzieś w domu jest jeszcze jeden komplet zdjęć, ale w tym momencie nie przychodzi mi do głowy gdzie.

I stwierdzam, że ten rok pogodowy jest przedziwny. Zimy nie było. Róże kwitły bez przerwy. Wiosna przyszła prędko, ale maj był zimny i deszczowy, do połowy czerwca nawet było koszmarnie. Potem nadeszły tropikalne upały. Minęły i mamy pogodę jak pod koniec sierpnia. Noce od kilku dni tak zimne, że dziś kiedy kolejny raz zmarzłam wyciągnęłam pikowaną narzutę. Trzeba  wzmocnić ciepłem prześcieradło górne. I chyba muszę podeprzeć się aspiryną ” C”, bo czuję gardło.

Ranek chłodny a kiedy pojawiło się słońce gorąco, jednak z taką jesienną nutą. Wszystko do góry nogami.

Na czytniku mam ” Zanim się obudzę”.100_2433 Po pierwszych stronach wiem, że będzie to dobra książka zmuszająca do przemyśleń Podpowiedziała naturalnie Iwona Banach a ja zaraz kupiłam.

https://iwonabanach.blogspot.com/2019/07/zanim-sie-obudze-madra-potrzebna-dobra.html

A teraz malutki dziś przepis dla łasuchów.

„LETNI DODATEK KULINARNY CZYLI MOJE PRZEPISY”

I bach, oto moje CZEKOLADOWE WSPOMNIENIE.
Kiedy byłam mała na podwieczorek często dostawałam czekoladę na mleku. Mleka nie cierpiałam i dlatego kakao i czekolada pojawiały się w moim dziecięcym jadłospisie często plus kruche babeczki ( specjalność mojej babci) a czekolada była z pianką. Pianka to nic innego tylko ubite białko na sztywno z odrobina cukru i położone na górze filiżanki z czekoladą… Pycha.

Popołudnie też mam przyjacielsko zagospodarowane.

To do jutra. 🙂

8 myśli na temat “Wczoraj i dziś

  1. U nas są cyrki z wyrobienie paszportu, kolejka na cały dzień czekania. Ktoś radził, żeby wyrabiać w mniejszym mieście, podobno łatwiej, ale dwa razy trzeba pojechać. Przeczytałam też komentarz, że raz na 10 lat można się poświęcić, ja tego tak nie widzę, zawsze szkoda czasu na kolejkę.

    Polubienie

    1. To z wlasnych pracowni mistrzów majoliki. Poszukam zdjęć i zrobię nowe. Przy okazji. Ten święty na talerzu na tle Ascoli to S’Emidio jego patron chroniący przed trzęsieniem ziemi. Czesty motyw w majolice ascolanskiej.😉

      Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s