Kaca moralnego mam

Upewniwszy się, że do ciszy wyborczej jeszcze kilka godzin postanowiłam ujawnić tego mojego ” kaca moralnego” Z racji wyborów.  Jak pech to pech. Gdyby urodziny V. nie wypadły dokładnie w niedzielę wyborczą negocjowałabym termin obiadu urodzinowego.

A tak byłam bez szans. Żeby głosować musiałabym pojechać do Rzymu do ambasady i potrzebny by był na tę wycieczkę wyborczą cały dzień .  i tak mogę tylko modły do patrona Polski zanosić o wygraną partii z opozycji. Nigdy swoich sympatii politycznych nie ukrywałam i z partią rządzącą absolutnie mi nie po drodze. Dodatkowo nie jestem „przekupną duszą ” i żadna kwota 500+ dla emerytów wyłożona zresztą nie  z własnej kieszeni rządu ( bo rząd swoich pieniędzy nie ma tylko nasze z podatków) do mnie nie trafia.

Dlatego tylko udostępniam co mogę i mam nadzieję że wreszcie .naród polski weźmie wybory w swoje ręce.  Bo chyba tych normalnie myślących jest więcej.

I nie tylko ja tak myślę .

Jak napisałam na zaprzyjaźnionym blogu mądry wpis Hani zwanej przeze mnie ” Głosem Rozsądku” udostępniłam na fb. Teraz czas na bloga.  Sporo osób zresztą do tego blogu zagląda, ale nie wszyscy a zresztą lepiej raz za dużo niż jeden raz za mało.

http://szafunierka.blogspot.com/2019/10/9102019-bede-agitowac-co-se-bede-zaowac.html

Absolutnie się z tym co Hania napisała zgadzam.

A dzisiejszy dzień miałam słoneczny. Pojechaliśmy na ” frutti di mare” do Porto D’Ascoli.

I kiedy już byliśmy napełnieni po dziurki od nosa a ja pocieszałam sie, że od tego sie nie tyje zaproponowałam spacer po rezerwacie „Sentina”. Naszym stałym miejscem spacerów podczas wygnania.

Pięknie i jesiennie tam. A nawet załapiecie się na rzut oka na Adriatyk.

To zapraszam na słoneczny włoski spacer.

A o humorze osobistego świadczy fakt, że wyraził zgodę na uwiecznienie mnie w słońcu rezerwatu. Cóż bardzo stosowne dla nas miejsce.

To do widzenia się z Państwem.

13 myśli na temat “Kaca moralnego mam

 1. Och Lucia, cudownie by było, gdyby ludzie myśleli, a nie tylko konsumowali. Może wtedy sondaże wyborcze byłyby dla nas bardziej łaskawe. A tak, mamy co mamy i nawet frekwencja może nam nie pomóc 😦

  Polubienie

 2. Lucia, piękne zdjęcia, kolory budzą radość i nadzieję, gęba się do nich sama uśmiecha 🙂 Rzut oka na Adriatyk – cudo po prostu.
  Na bloga „Głosu Rozsądku” weszłam, przeczytałam, zgadzam się i popieram ale skomentować nie mogę, trzeba mieć konto na bloggerze. Trudno. Pozdrawiam okrężną drogą 🙂
  Ciebie ściskam bezpośrednio i… czekamy….

  Polubienie

   1. Co do kolorów jesieni – pełna zgoda, są piękne i na tym koniec. Nabytek z następnego wpisu cudny, obejrzałam. Idealny absolutnie do wszystkiego 🙂

    Polubienie

 3. Lucia, sto lat u ciebie nie byłam, ale zobaczyłam, że wreszcie mnie odwiedziłaś i bardzo się ucieszyłam i przybiegłam do ciebie, żeby cię zapewnić, że powinno coś w tym betonie drgnąć (ciiiisza wyborcza) i może nareszcie będzie normalniej. Pozdrówka

  Polubienie

 4. Wiesz Luciu, ja od dłuższego czasu obserwuje ludzi w Polsce, czytam wpisy, ze po co pracować, skoro ma się i na dzieci i jakieś zasiłki, na których się nie znam, i ubrania od Caritasu, i wakacje dla dzieci z Mopsu, a mąż ma rentę, bo,,ma problem z alkoholem”!!! I czuje takie obrzydzenie, zniechęcenie powoli zmierzające w stronę rezygnacji i udania się na całkowita emigracje wewnętrzna. Obecnie rządzący budzą we mnie taka agresje, ze aż się nieraz dziwie. Z nor powyłaziły darmozjady i panoszą się jak paniska. Maja od nas, z naszych podatków całej pomocy razem wziętej po 7 tysięcy miesięcznie. Na wybory pójdę, ale szczerze powiem, bez większej wiary czy nadziei. Elita intelektualna w Polsce przestała praktycznie istnieć. Jestem po prostu załamana. Uściski kochana.

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s