WYCIECZKA

Dawno nie byłam w takiej złej formie. Wczoraj położyłam się do łóżka popołudniu i wstałam dziś rano wcale w nie lepszym zdrowiu.

A tu wycieczka za dwa dni. Jak sobie z tym poradzę, nie mam pojęcia. Bo i V. nie ułatwia mi nastroju.

A skoro leżę w betach, to nie mam nic ciekawego do opowiadania.

Sprężyłam się więc i przetłumaczyłam program wypadu do Tyrolu.

Oto co mnie czeka.

Od 11/30 do 1 / 12,2019
,
30/11 wyjazd / TRENTO / MERCTINI DI CHRISTMAS

Spotkanie z uczestnikami według harmonogramu. O 3.20 nad ranem  odjazd do TRENTO. Po drodze zatrzymujemy się na przekąskę.  Przybycie planowane jest na  godzinę 14:00. Popołudnie poświęcone na zwiedzanie „jarmarków bożonarodzeniowych” z 90 drewnianymi domkami z wieloma lokalnymi wyrobami rzemieślniczymi i produktami z Trentino, od win po alkohole, od wędlin po sery. Jarmark bożonarodzeniowy w Trento, jest głównym wydarzeniem w okresie świątecznym i jest obecny zarówno w historycznym miejscu Piazza Fiera, jak i na Piazza Cesare Battisti. Nie można pominąć 16 domków Smaku Rynku, prawdziwego centrum jedzenia i picia, w których można skosztować zarówno słodkich, jak i pikantnych specjałów z Trentino i Tyrolu, takich jak Tortel de Patate I Cevap della Valle dei Mocheni. Około 18.00 przyjazd do hotelu poza Trento, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

 

01/12 – TRENTO / RIENTRO

Śniadanie w hotelu. Obiad w restauracji. Przejazd do TRENTO, spotkanie z przewodnikiem i poranek poświęcony zwiedzaniu miasta: Piazza del Duomo,  historyczne serce Trento, gdzie znajduje się katedra, pałac Pretorio z wieżą obywatelską, Fontanna Neptuna i piękne Domy Cazuffi Rella z freskami. Kontynuujemy  wycieczkę po historycznym centrum  z charakterystycznymi ulicami, takimi jak elegancka Via Belenzani. Podziwiać będziemy Pałac Fuggera, znany również jako Pałac Diabła, znany z legendy Goethego, zgodnie z którą został zbudowany tylko w jeden dzień  przez diabła. Zwiedzimy zamek Buonconsiglio, symbol świeckiej rezydencji  biskupów oraz majestatyczną Wieżę Orła. Czas do dyspozycji, w ciągu dnia będzie można osobno odwiedzić Mart – Muzeum. Muzeum Sztuki Nowoczesnej i Współczesnej. Około godziny 17.00 początek podróży powrotnej. Postój na kolację we własnym zakresie. Przyjazd późnym wieczorem.

I tak to w skrócie wygląda. Zdjęcia postaram się zrobić. O kciuki poproszę, co by do formy wrócić.

Do widzenia się z Państwem.

 

16 myśli na temat “WYCIECZKA

  1. Oklapłaś po tych emicjach z mieszkaniem. Czy to wyjdzie , jak wyszło- to jego urządzanie
    . Temat zrealizowany i mogłaś sobie pozwolić na rozprężenie. Trzeba odsapnąć psychicznie i fizycznie. Wycięte daje szansę odsapnąć od V. Będą inni ludzie , pogadasz sobie z dala od niego, pośmiejesz. Jakby mu humor podczas wycieczki szwankował , to go inni ustawią. Może wycieczka będzie udana, a dziś może już lepiej będziesz się czuła.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s