Siła złego na jednego

Tym jednym w tym przypadku jest Italia. Wróciły wstrząsy na poziomie 3,2 i 3,4. Ten ostatni to w Turynie. Możecie sobie wyobrazić jak czują się mieszkańcy północy?. Bo ja mogę.

A teraz rzetelne informacje o stanie zachorowań . Ze strony Obrony Cywilnej.

https://www.corriere.it/salute/malattie_infettive/20_marzo_28/coronavirus-italia-92472-casi-positivi-10023-morti-bollettino-28-marzo-17b0cf96-7110-11ea-a7a2-3889c819a91b.shtml

I to mi nasuwa jedną myśl. Wczoraj zadano mi pytanie:

-Co robią Włosi, że mają tyle zgonów?

I nie było to pytanie zadane z troski. Podtekst był. Na moje przekonania, że w kraju nie mówi się prawdy i na temat zachowania naszego rządu.

Otóż Italia poza największą w Europie ilością testów rzetelnie informuje o zgonach. Nie tylko z powodu koronawirusa, ale wszystkich powikłań na skutek koronawirusa. Jaki z tego morał wynika?

Nas czeka kolejne 15 dni izolacji. Podczas Wielkanocy także.

I nikt się nie buntuje. Chińczycy byli zamknięci przez dwa miesiące.

A teraz trochę obrazków. Jak wiadomo Internauci nie zapominają.

Najstraszniejszy mem z sieci.90880749_597079364212614_7550142036343521280_n (1)

I jeszcze takich kilka  z podtekstem również.

Ale, że życie toczy się dalej, mój ukochany Kraków.

A teraz rozpoczynamy maraton uśmiechu.

Tu też się pośmiałam90853481_1495617410602903_864915016510341120_n.

Kiedy babcia szpera w twojej szufladzie i znajdzie wałek elektryczny. 😀

Z racji zmiany czasu na letni90767925_235846070891683_7819111361073381376_n umyłam w ramach porządków świątecznych zegar ścienny w kuchni. Bo przecież. …91066387_1834036646721152_6814303208123400192_n

A teraz coś do poczytania. Nadesłała mi do kolekcji moja córka.

Dawno się tak nie uśmiałam. Jak ona mnie zna.

Miłej domowej niedzieli i zdrowia nam Wszystkim

„Mgła

O społecznych skutkach zbyt gęstej mgły.

Mirosław Miniszewski

We wsi obok o świcie przyszła straszliwa mgła. Tak gęsta, że najstarsi mieszkańcy gminy nie pamiętali, żeby było tak strasznie. Widoczność najwyżej trzydzieści centymetrów. W takich warunkach jedna baba postanowiła rano pojechać do powiatu zaprzęgiem konnym. Ludzie mówili, żeby nie jechała. Pojechała. Około godziny dziewiątej koń wrócił sam do wsi. Bez baby i bez wozu. Zawiadomiono sołtysa. Sołtys zawiadomił gminę. W gminie powiedzieli, że nic nie pomogą, bo też nic nie widzą i długo jeszcze nie zobaczą, bo właśnie dzwoniło województwo i powiedziało, że dzwonili ci z meteorologii i powiedzieli, że mgła utrzyma się jeszcze dwa tygodnie. Tego było za wiele. Wyznaczono jednego chłopa, żeby wsiadł na motór i pojechał szukać wozu i baby. Był niechętny. Bał się, że wjedzie w drzewo albo w coś gorszego, bo nic nie widzi i tak, a tu jeszcze mgła, więc nie widzi jeszcze bardziej. Sołtys zmusił go jednak. Chłop pojechał w trwodze. Po około dwóch godzinach wrócił bez motoru. Motór był sołtysa, porządny, więc niesnaska. Wysłano ekspedycję poszukiwawczą złożoną z emerytowanego mechanizatora z PGR oraz byłej pielęgniarki z zakazem wykonywania zawodu po tym, jak nie dostała podwyżki i we wściekliźnie zbiła termometr i wypiła rtęć. Poszli pieszo. W tym czasie wróciła baba, ta co zaprzęgiem rano pojechała. Wróciła na motórze sołtysa. Mechanizator z PGR i pielęgniarka nie wracali za długo i zaczęto się o nich martwić. Sołtys więc wsiadł na konia wierzchem i pojechał ich szukać. W tym czasie mgła gęstniała tak, że ludzie zaczęli się od niej dusić i wymiotować potwornie, bo jakaś taka zgniła była. Po godzinie wrócił mechanizator z pielęgniarką – ona na zaginionym rano wozie, on ów wóz ciągnął z mozołem. Sołtys nie wracał. Nikogo po niego nie posłano, bo nie było ani chętnych, ani nie miał kto wydać polecenia poszukiwań. Kiedy zapadł zmierzch, z jednej strony wsi wrócił koń, a z drugiej sołtys – osobno. Tak to we wsi obok przez mgłę zmarnowano cały dzień chuj wie na co.”

21 myśli na temat “Siła złego na jednego

 1. Dzisiaj przeczytałam, że szukają czynnika, który powoduje, że Włosi ciężej przechodzą chorobę wywołaną koronawirusem. Padło podejrzenie na pewien gen, który może za tym stać. Tylko może! Tak jak możliwe jest, że osoby z grupą krwi 0, są odporniejsze. Ale ten gen normalnie wywołuje tzw. chorobę bobową, fawizm. Czy słyszałaś o takich przypadkach? W kraju bobu… Objawy fawizmu to:
  bóle i zawroty głowy,
  bóle w okolicy lędźwiowej,
  wymioty,
  żółte zabarwienie skóry,
  ciemne zabarwienie moczu.
  Oczywiście ślę ciepłe myśli w Waszą stronę.

  Polubione przez 1 osoba

  1. Pierwsze słyszę. Oni ten bób jedzą na surowo cały bobowy sezon. Natomiast statystyki podają że jest mniej zachorowań i zgonów wśród kobiet. To widać że słupków. Mam grupę 0.I jestem kobietą. Pociecha.

   Polubienie

 2. Ale Lucia , może być tak , że Włosi wszystkich wrzucają do jednego wora , bo zobacz ile ludzi umarło na inne choroby w tym samym okresie roku ubiegłego : te liczby do siebie nie pasują . Bo co – nagle przestali Włosi umierać z innych powodów ? Władze wszędzie są takie same – zawsze coś ukrywają , czy to we Włoszech czy Polsce . Z takiego czy innego powodu . Nie wiem czy ktoś robi rzetelne badania odnośnie grup krwi – ja mam b-rh-. : rzadką w Europie , ale nie Azji – tam ma większość społeczeństwa . Oczywiście ogólnie B , bo RH – : wszędzie jest rzadka .

  Polubione przez 1 osoba

  1. Pewnie woleliby podawać inne liczby. Jednak prawie 1000 zgonow w jednym dniu to o czymś świadczy. Rxadkie grupy są bardzo cenne. Tu podają ze wsrod zachorowań najmniej hrupy „O”. Jak i mniej kobiet niż mężczyzn. Ja już sama Azalia nie wiem co o tym wszystkim myśleć.

   Polubienie

 3. Po prostu ci co mieli umrzeć na raka, choroby serca , inne dotkliwe choroby teraz też umierają – ale mając przy okazji koronę są wpisywani na rachunek korony . Tylko tyle . Zgonów jest tak dużo na pewno nie dlatego ,że włoskie władze takie szczere są a polskie nie podają szczerze . Jest z calat pewno inny faktor i we Włoszech i w Hiszpanii , a i powoli w Wielkiej Brytanii , który wpływa na śmiertelność . Ja go nie znam . W Polsce jesteśmy w tyle – ale zdaje się do czasu . Wszystko przybiera na sile nawet w Niemczech , gdzie służba zdrowia jest najlepsza w Europie . Oby tak to wyglądało w Polsce. Choć kudy nam do Niemiec .

  Polubione przez 1 osoba

 4. Mniej zgonów wśród kobiet,
  może dlatego, że rzadziej są koronowane? 🙂
  Może i dlatego, że płuca maja mniej przepalone?:)
  Dwa memy wybrałam i przesłałam dalej,
  choć wszystkie wspaniałe.

  Polubione przez 1 osoba

 5. Dużo osób deklaruje, że na żadne wybory nie idą. Stuhr wczoraj też tak powiedział, tzn. obaj ojciec i syn.
  Niech sami sobie dudę wybiorą i pies z nimi tańcował, życie ważniejsze. Będzie miłościwie panował Duda Pandemonius Pierwszy, bezprawnie wybrany. Zresztą wszystko bezprawne. Oby się ten koszmar skończył i wróciła normalność.
  Przytulanki Lucia 🙂

  Polubione przez 1 osoba

 6. Lucia w komisji posadzą urzędników poleceniem służbowym . Postraszą utratą pracy . Ale …jeśli samorządy zastrajkują , to nie udostępnią szkół np , w ogóle nie wezmą się do organizacji – bo przecież to na ich barkach spoczywa.

  Polubione przez 1 osoba

 7. cześć Luciu, obudził mnie kot podobny na zdjęciu, a więc ten dla mnie jest najfajniejszy. Inne też są dobre , tylko że ja nie jestem w formie, może dziś będzie lepiej. Musi być. Pa.

  Polubione przez 1 osoba

  1. Cześć Lidziu. Nie mam niestety kota mam V. Tak że już jestem po porannym espresso. Ja też rano nie w formie. Źle znoszę zmianę czasu . A jeszcze teraz… no nic to. Trzymajmy się pionu. Buziaki

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s