Poniedziałek. Tym się wyróżnia, że jest ostatnim w kwietniu.

Kończy nam się kwiecień w tym trudnym dla wszystkich okresie. A i maj nie będzie łatwiejszy. Chociaż nadzieja nam przyświeca.

Coraz więcej osób i nie tylko w mediach, ale pośród moich znajomych przypomina sobie o dziwnej grypie jaką przechodzili w lutym. Ja też miałam kaszlące, co mi się nie zdarza przeziębienie, ale na początku listopada. Czort wie, co to było.

W ramach „prasówki takie dwa rozważania na ten temat.

https://polskatimes.pl/prof-jaroslaw-slawek-przechorowalem-covid19-nie-wiedzac-o-tym-teraz-koronawirus-determinuje-los-moich-pacjentow/ar/c1-14936302?utm_source=facebook.com&utm_medium=polskatimes&utm_campaign=profesor-slawek-koronawirus&fbclid=IwAR1tX29tpqDqf6Cb8SeLHbNge44S3ao3bta835LEucyGna4H5iED2agIFw4

https://kobieta.gazeta.pl/kobieta/7,173970,25891877,dorota-szelagowska-wyznala-ze-mogla-miec-koronawirusa-jeszcze.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Niezwykle&fbclid=IwAR3

U nas na szczęście coraz lepiej w doniesieniach codziennych. Pierwszy raz takie dobre nowiny statystyczne. Oczywiście to wciąż sporo zgonów, ale w stosunku do apogeum widać wyraźny spadek. Tabelka i cyfry obejdą się bez tłumaczenia.

https://www.ilsussidiario.net/news/bollettino-protezione-civile-dati-coronavirus-26-aprile-calo-ricoveri-verso-fase-2/2014946/?fbclid=IwAR39Ax7HbNJk_hkMDLv63_JOdEOWHEFXCZtsCVrYhLY-Wmk0DRAwLSt7TMQ

Od 4 maja w Italii rozpocznie się faza 2 wychodzenia z epidemii. Dla mnie najistotniejsze, to to, że można będzie chodzić bez maski poza zamkniętymi pomieszczeniami i poruszać się w obrębie prowincji. Można będzie pojechać nad morze czy w góry.  Nadal obowiązuje zachowywanie odległości i  zakaz wieloosobowych zgromadzeń. Otworzy się stopniowo gospodarka. Wymagane będą stosowne certyfikaty bezpieczeństwa pracowników.

Dzieci w tym roku szkolnym do szkoły nie wrócą. Od września dopiero.

Faza 2 koronawirusa we Włoszech – Od 4 maja nowe zasady i więcej swobód

Wczoraj popołudniu wyszliśmy na kilkunastominutowy spacer.

Oto fotki. Znów prawie spod domu.

Jak widać zakwitły mury w Ascoli.

I taka oto fotka. Super dla mnie.CIMG1322

Prawie wszyscy maja swoje selfie w maseczce. Ja jakoś nie mogłam się przemóc. Za to wczoraj zrobiłam sobie historyczne zdjęcie na opustoszałym placu Arringo. Przy ulubionej fontannie. Bo pamięć jest zawodna.

Dla prawnuków o ile ich doczekam. 😀

I czas na aktualności.

Cudowne zdjęcie Krakowa w czasie pandemii. Screenshot_1

Lucia Modna poleca brunetkom. Screenshot_7

I aktualna porcja śmiechu.

To widzimy się jutro. 93772128_3301796606521242_7907453869074939904_n-1

17 myśli na temat “Poniedziałek. Tym się wyróżnia, że jest ostatnim w kwietniu.

 1. Ja padłam przy bocianie…😁😁😁
  Tak, maj się zbliża wielkimi krokami, bardzo bym chciała wrócić już do normalności. Wokoło mnie wszyscy zgodnie twierdzą, że po zakończeniu izolacji 11.05 to dopiero się zacznie…

  Polubione przez 1 osoba

  1. Nie wiem Koziorożcu. Myślę, że to zależy od naszej dyscypliny wewnętrznej. Rozsadne podejście, bo znowu skażemy się na kolejną izolację. Ja poza spacerami z V. nie mam zamiaru przyjmować gości i spotykać się w grupach. jak to mówią strzeżonego Pan Bóg strzeże. Uściski.

   Polubienie

   1. Dokładnie tak. Myślę, że duuuzo czasu upłynie zanim zdecyduję się kogoś zaprosić.No chyba że na wolnym powietrzu, zachowując bezpieczna odległość. Też wolę być zbyt ostrożna niż za mało. Buziaki

    Polubienie

 2. Piękna wiosna w klimatycznym mieście. Widzę, że i Ty powoli wracasz do życia. Lucia, a we Włoszech robi się takie statystyki jak np polski GUS? Bo wczoraj czy w sobotę przeczytałam, że w pierwszym kwartale tego roku mieliśmy w Polsce ujemny przyrost, bo mało urodzin, ale zmarło o trzy tysiące mniej ludzi niż w pierwszym kwartale 2019. Ciekawa jestem wyniku za drugi kwartał, bo on pokaże czy rzeczywiście ludzie w Polsce umierali od covid czy na te swoje zwykle choroby, a covid mieli przy okazji. A jak to wygląda we Włoszech w porównaniu do ubiegłego roku?

  Polubienie

  1. W samym Bergamo w stosunku do zeszłego roku w tym samym okresie zmarło o 320 % więcej osób. Tak ze te liczby zmarłych są zatrważające. To nie jest wymysł ten wirus. Niestety.

   Polubienie

 3. Białe kiście kaliny , na starych murach ! Piękno samo w sobie ! A propos Luci Modnej ; czytałam dziś o polskiej projektantce mody z Krakowa , która swoich stylowych ubrań dołącza odpowiednio dobraną maseczkę jako element uzupełniający do czy też modny drobiazg do stylizacji. Pomysł całkiem , całkiem.

  Polubienie

 4. U nas jest epidemia chorób współistniejacych. Po tej „pocztyliadzie” szykowanej na 10 maja dopiero się wirus rozhula i wtedy ogłoszą stan wyjątkowy, żeby ludzi za buzie chwycić do końca… Dobrze, że u Ciebie statystyki bardziej optymistyczne. Na pewno trzeba będzie przez długi czas zachować daleko posuniętą ostrożność.
  Uwielbiam stare mury, takie kamienne ogrodzenia, a obrośnięte kwitnącymi roślinami to bajka.
  Kraków piękny w swej pustce i spokoju, a modelka przy fontannie – pierwsza klasa! Buziaki 🙂

  Polubione przez 1 osoba

  1. Modelka dziękuję. Mialam opory do zdjecia ale jest to jednak jakiś symbol. Taka pustka w gwarnej Italii była nie do pomyślenia. A jednak. Jak i Floriańska. Ta przez światła mniej boli. Ta pustka we Włoszech przeraża. Ale jeżeli zachowany rozsądek ” będzie wszystko dobrze”. Ja już sama nie wiem co myśleć o tym co się dzieje w kraju. Brak zdrowego rozsądku a niektórzy się cieszą że wszystko wraca do normy. Uściski

   Polubione przez 1 osoba

 5. Luciu, piękne fotki ze spaceru. Nie musisz nigdzie wyjeżdżać, żeby pokazać piękno. Uliczki, place, kamienice no i mury porośnięte kaliną, a i to pranie , samo życie. Mnie to interesuje, bo nie wiem czy i kiedy gdzieś wyruszymy. A ostatnie fotki super, tzn modelka.

  Polubione przez 1 osoba

  1. Lidziu dziękuję. Ascoli zawsze poprawia humor. Nawet dwa kroki od domu.Jak wiadomo ukradlo mi serce. A zdjęcie na pamiątkę czasów. Bo przecież musi wrócić normalność i trudno będzie uwierzyć że tak było. Zwłaszcza w Italii. Cieszę się jak Cię widzę. Uściski

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s