Po tym jak powiedziałam do siebie ” pomyślę o tym jutro”

Przespałam problem ogródkowym i skonsultowałam go z prawnikiem.

Teoretycznie mam racje, że nie miał prawa sprzedać prawa do użytkowania działki, ale jako że właścicielem jest ogólnie mówiąc Zarząd Działkowców, to sprawa byłaby długa a otrzymane lub nie odszkodowanie  nie byłoby warte poniesionych kosztów.

Tak, że odpuszczam ogródek i zabieram się za sprawę mieszkania. I będę starała się o wyeksmitowanie ex małżonka. To tylko dodatkowy powód, żeby w żadne dobre układy  z nim nie wchodzić.

Od lat powtarza, że wyprowadzi się do Domu Opieki dla służb mundurowych. To mu to ułatwię. Jest w moim wieku czyli po siedemdziesiątce, jest schorowany na skutek nadużywania alkoholu, potrzebuje opieki jak twierdzi a emeryturę ma większą od mojej. Czyli nie muszę mieć wyrzutów sumienia.

Przed momentem wysłałam maila do Sądu w Chorzowie w którym złożyłam wniosek o ustanowienie praw do lokalu.  Z pytaniem o bieg sprawy. I zaczynam na serio o mieszkanie walczyć.

Pozbyłam się skrupułów.

U mnie tak jest. Długo znoszę różne przykrości. Bardzo długo. Ale kiedy przebierze się miarka to już apelacji nie ma.

I w tej materii kciuki są bardzo potrzebne za ruszenie tej sprawy w jakimś tempie.

A teraz co było wczoraj.

Pogoda zmienna. Od upału do zlewy takiej jak z cebra.

Po tej pompie wyszłam na pchli targ i upolowałam kolejne dwa łabądki. Tym razem firmowe. Przepiękny mieniący się kolorami łabędź ze szkła z Murano.

I drugi z mojej ulubionej Capodimonte.

Ten stłuczony przez V. też był z tej manufaktury. W innym stylu, ale może jeszcze trafię na podobny.

Cenę obydwóch udało mi się zbić o 50% tak, że jestem zadowolona.

A to komplet moich nabytków do kolekcji.

 

Kilka migawek ascolańskich i targowych.

Dziś dodatkowo dwa prześliczne zdjęcia .104361129_1373284392870167_7116048296459009618_n

Cudowny koń.

I taka ciekawostka. Sosna zakwita raz na 20 lat. Nie wiedziałam i nie widziałam.Screenshot_9

I oczywiście Galeria Memów.

Moje glosowanie pod znakiem zapytania. Pakiet wyborczy nie dotarł.

Polecam się na jutro.

Acha i jeszcze program drugiego dnia wycieczki czyli co zobaczę lub nie.

03/07

FONTAINES DE VAUCLUSE / GORDES / ROUSSILLON / SENANQUE ABBEY

Śniadanie w hotelu Cały dzień poświęcony zwiedzaniu z przewodnikiem.

FONTAINES DE VAUCLUSE Źródło Sorque, które znajduje się w tej wiosce, jest najbardziej spektakularne w prowincji. wizyta w tej wnęce z turkusowymi wodami o wyjątkowej urodzie. A ponadto w Fontaine-de-Vaucluse postanowił zamieszkać Petrarka i tutaj napisał kilka  ze swoich najbardziej romantycznych wierszy.  Małe muzeum upamiętnia   poetę od 1337 do. 1353 i jego spotkania ze swoją ukochaną Laurą,

GORDES  Specjalna pozycja, na wzgórzu zdominowanym przez renesansowy zamek i kościół św. Firmin, ta wioska jest umieszczona w kontekście krajobrazu drzew migdałowych i oliwnych, sklasyfikowana  wśród najpiękniejszych wiosek we Francji.

ROUSSILLON to także wioska kolorze . Wszystkie domy Ben Curtea są w tym kolorze: centralny plac ozdobiony kwiatami z  którego rozciąga się widok na liczne i wspaniałe restauracje, z tej wioski można także podziwiać klify w kolorze ochry, takie jak wąwóz Della Val des Fees Chaussee des Geants (spacer gigantów). Cudowna paleta  żółci,

ABBEY OF SENANQUE przykład czystej architektury cysterskiej, umieszczonej w wąskiej dolinie uprawianej lawendą i rozmarynem. Otaczające ją łąki są wypełnione lawendą, która przesyca całe środowisko zapierającym dech w piersiach fioletem.

Kolacja i nocleg w hotelu.

 

20 myśli na temat “Po tym jak powiedziałam do siebie ” pomyślę o tym jutro”

 1. Już wyobrażam sobie te zapachy, kolory i inne przyrodnicze widoki. Marzenie, taka wycieczka.
  Eksmisja ex a niech się uda, może trzeba napisać pismo do DPSu, rezerwować miejsce.
  Trzymam kciuki !

  Polubione przez 1 osoba

  1. Wciąż Madzia wielka niewiadoma ta wycieczka. kciuki potrzebne. No chyba ja nie mogę napisać 😀 ale mogę zobaczyć gdzie sa takie Domy i wykaz mu przesłać. 😀 Całusy

   Polubienie

 2. Zuch dziewczyna ! Tak trzymać i o swoje zawalczyć . A jeśli do tego to nie ojciec twoich dzieci to tego typu obiekcje odpadają. Ja też tak mam . Długo się zbieram do spraw , ale jak już się zdecyduję to prę do przodu aż do skutku. Z ludźmi też tak mam , długo jestem tolerancyjna , daję szansę – ale jak ucho się urwie – to po ptokach – zrywam znajomość . Trzymam więc kciuki !!!

  Polubione przez 1 osoba

 3. Lucia, popieram Cię w sprawie mieszkania. Jeśli dojdzie do sprawy sądowej, musisz mieć z góry ustalona gadkę, np. że chcesz wreszcie wrócić do domu, a nie możesz, bo on tu siedzi. Bo prawo prawem, ale sąd bierze też pod uwagę tzw. względy społeczne czyli, że on taki biedny musi tu mieszkać, a Ty mieszkania nie potrzebujesz, bo na stałe za granicą. Zatem musisz iść w zaparte, że nic Cię z zagranicą nie wiąże, bo właśnie wracasz i musisz mieć gdzie, skoro mieszkanie Twoje. Przed sądem trzeba się sporo nakłamać, żeby wydrzeć swoje:)
  Pozdrawiam

  Polubione przez 1 osoba

  1. Zielonapiranio wystarczy tylko nagiac trochę fakty. Rzeczywiście nie moge pomieszkac we własnym domu a chciałabym spędzać w Polsce zimy. W polskim ogrzanym mieszkaniu. A teraz nie mam jak. A poza tym jestem ofiarą trzęsienia ziemi i nie mogę wrócić do domu. Same argumenty. Serdeczności 😀

   Polubienie

 4. Luciu, to dość trudna sprawa z tym Twoim lokatorem, ale posłuchaj rad Zielonejpiranii. Tu trzeba użyć sprytnych forteli żeby wygrać. Nie musisz mówić, że zimy tu a lato tam i że jesteś ofiarą trzęsienia, bo Twój dom to Polska.

  Polubione przez 1 osoba

 5. Brawo Lucia, nie daj się. Ja po rozwodzie poszłam do urzędu, opowiedziałam jak było i pomogli mi, stawiając go pod ścianą kiedy przyszedł odebrać dowód. Ale to było wieki temu, 1986 rok, podeszli po ludzku. Mimo wszystko wierzę, że uda Ci się. Posłuchaj rady i mów, że chcesz wrócić na Ojczyzny łono a nie masz gdzie się podziać, choć mieszkanie Twoje. Powodzenia!

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s