Muzyczna Lucia

Zapadła nam cisza wyborcza. To i ja muszę na dwa dni zawiesić polityczne żarty.

Ale postanowiłam sobie poprawić humor archiwalnym blogiem mym muzycznym.

I znalazłam wydaje mi się fajny kawałek.

Zapraszam do uśmiechu, bo inaczej się nie da.

 

Tytuł wpisu: Najpiękniejsza Włoszka świata

 w cyklu Muzyczna Lucia

Data wpisu: 2013-01-22 15:29:24.0

 Autor: 2lucia

 

Chciałam zrobić taką serię o największych włoskich przebojach, które pamiętam z dawnych lat i tak sobie po sieci buszowałam. ( jeszcze zrobi)I trafiłam na cudowny filmik z Najpiękniejszą Włoszką Świata – oczywiście chodzi o Sophie LorenSophia_Loren_-_1955 i oczywiście od wczoraj znów jestem pod Jej urokiem. I tak oto powstał ten wpis. O Niej ale nie tak do końca. Bo… nie będę opowiadać biografii SL, każda encyklopedia pisze wiele stron na jej temat. Tak tylko kilka ciekawostek. Sophia Loren, właściwie Sofia Villani Scicolone (ur. 20 września 1934 w Rzymie), jak widać jest rzymianką co ma swój wydźwięk w Italii. I takie tam ciekawostki:

 W 1982 spędziła siedemnaście dni w areszcie w Caserta pod zarzutem oszustw finansowych.  W 1991 magazyn People uznał ją za „jedną z najpiękniejszych kobiet na świecie”.   Ma swoją gwiazdę na hollywoodzkiej Walk of Fame przy 7060 Hollywood Blvd. Z powodu ogromnej tremy nigdy nie grała w teatrze. Mając ponad 70 lat uświetniła edycję kalendarza Pirelli. Ten najbardziej pożądany kalendarz świata ukazuje kobiety w negliżu. Screenshot_1A oto wideo od, którego się zaczęło wczoraj moje kolejne zauroczenie Sophia Loren.

Jaka ona piękna i jak się rusza a do słynnego przeboju ” Americano ” dołożono jej amerykańskich partnerów.

Dla mnie bomba. I to video przypomniało mi video z tańczącą Zośką…” Mambo  Italiano”.

Czy dziwić się,  że Włosi uwielbiają tylną część ciała kobiet mając taki wzór ?Dlatego na koniec zostawiłam gratkę. Video z tańczącą Sophia Loren… bez komentarzy.

Kiedy w telewizji włoskiej pojawia się Sophia Loren to jest widoczny szacunek jakim cieszy. Nie mówi się o niej pieszczotliwie … jest signora Loren a prowadzący często wita ja przyklękając na kolano i całując dłoń królowej ekranu.

 Nie tylko włoskiego.

Do zobaczenia jutro.

 

12 myśli na temat “Muzyczna Lucia

  1. Kiedy patrzę na Sophię, mimowolnie przypomina mi się jeden z tytułów filmów, w których zagrała, jakże znaczący: „La fortuna di essere donna” 🙂
    A moją uwagę zwrócił też Clark Gable …mówiący po niemiecku (pierwsze wideo). I w sumie ta wersja z niemieckim dubbingiem pasuje do jego urody;-);-);-) Złośliwy jestem:-)

    Polubione przez 1 osoba

    1. Taa złośliwy z lekka. A wiesz, że ja do dziś jestem zakochana w Clarku. 😀 Jest idealnym odtwórcą Retta Butlera a w nim też jestem zakochana. I jeszcze kilku by się znalazło. 😀 A Sophia … warto ja czasem przypomnieć.

      Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s