Środowe przedpołudnie

Spokojnie w domu. Reset mój w pokoju księdza uspokoił moje emocje. I mam nadzieję, że cały ten dzień będzie spokojny. Jak wiadomo jednak z tą nadzieją to nie do końca tak.

Nerwoból sobie przycichł, ale on zawsze kiedy jestem oparta o poduszki daje mi pożyć. Zresztą podpieram się voltarenem i tym w żelu i tym w tabletkach. Rankiem bardzo poprawił mi humor prezent od Pani Salmiakowej w postaci zdjęcia dla mnie.

Jak miłe są takie gesty. Jeszcze raz bardzo dziękuję.

Zgodnie z postanowieniem zagłębiłam się w cykl Kavy o agentce FBI  Maggie O’Dell. Zaczęłam od prequelu ” Przedsmak zła”. Przeczyłam i teraz jestem na początku pierwszego tomu ” Dotyk zła”. Ja i moja przyjaciółka z którą mamy wspólne konszachty ebookowe mamy takie ilości nowości, że tylko jakieś odosobnienie w postaci izolacji może ten problem rozwiązać. Na przykład więzienie.:D Ale zabrałyśmy się dzielnie. Ja za 19 tomów Kavy a Agata inną metodą. Pojedynczymi książkami. Każda po swojemu, żeby trochę zrobić miejsca w kindle. 😀

Powinnam wyjść dzisiaj trochę na świat boży, ale zdecydowanie nie mam chęci. Przed oczami leży mi torba z naprawkami i straszą pudelka z przyborami do szycia. Ale co to znaczy wobec czytania.

Tym bardziej, że przecież mam postanowienie przeczytać całość Kavy. I tak też czynię. A ” Dodatek Internetowy” też się sam nie zrobi.

Bo jakby nie spojrzeć, to spora ilość osób zagląda na blog i dla niego.

jak pisałam statystyki po dziwnych dwóch dniach wróciły do ostatniej normy.

Wobec czego zaczynamy ” Dodatek Internetowy”.

Jak zwykle od ” Quzomanii”

https://buzz.gazeta.pl/buzz/13,157208,9485,15-slow-z-prl-u-ktore-kazdy-powinien-znac-sprawdz-swoja.html

Do poczytania.

Doskonały Wołoszański:

„Ludzie, którzy w 1939 roku podpalili Europę i zorganizowali gigantyczną machinę zbrodni byli półanalfabetami, całkowicie nieprzygotowanymi do pełnienia najwyższych stanowisk państwowych. A jednak dostali władzę, demokratycznie i pokojowo.

Adolf Hitler – w wieku 16 lat zakończył edukację w Realschule. Martin Bormann, jego prawa ręka, zerwał ze szkołą na dwa lata przed maturą. Joachim von Ribbentrop, minister spraw zagranicznych, uczył się w różnych szkołach i u prywatnych nauczycieli, ale do matury nie doszedł. Najbliższy współpracownik Hermann Göring: roczna nauka w szkole kadetów. Reinhard Heydrich, szef Głównego Urzędu Bezpieczeństwa Rzeszy, organizator eksterminacji Żydów: roczna szkoła kadetów marynarki wojennej. Heinrich Himmler, organizator terroru i eksterminacji narodów, po przyspieszonym zaliczeniu szkoły średniej, przez 3 lata studiował agronomię. Jedyny wykształciuch w tym towarzystwie to Joseph Goebbels, doktor filozofii.

Wydawali się śmieszni, nadęci i pokraczni, a okazali się śmiertelnie groźni. Co było ich siłą? Nienawiść. Jaką odczuwa człowiek krzywdzony, prześladowany i niespełniony: za kalectwo i niski wzrost (Goebbels), odrzucenie przez kobiety (Himmler), przerost ambicji (Ribbentrop), poniżenia w dzieciństwie i młodości (Heydrich). Tę przepełniającą ich nienawiść przekształcili w ideę!

Chcieli stworzyć społeczeństwo zdrowe, wolne od chorób genetycznych, odmienności np. homoseksualizmu, przestępczości i korupcji, jednolite etnicznie i politycznie, bogate. Nienawiść podsunęła im tylko jeden środek realizacji tej idei – terror obozów koncentracyjnych, obozów śmierci, masowych egzekucji, eutanazji i zbrojnych podbojów. Dlatego stworzyli III Rzeszę. Dla tego nowego tworu państwowego uchwalili nowe prawo, prawo nienawiści, i szybko, już rok po objęciu rządów, stworzyli sprawne narzędzie: policję polityczną.

Minęło 12 długich lat zanim cywilizowany świat wydał na nich wyrok w Norymberdze. Kiedy dziś słyszę nienawiść, to boję się. Tego, co już było”.

A teraz zdjęcia.

Tutaj w Słowenii byliśmy i ten zamek widziałam na własne oczy. Zresztą mam podobne fotki.

Konie zawsze cudowne/

W symbiozie.

Jesienny śląski park.

I Katowice sprzed lat.

Sprzed lat także Kraków.

I całkiem liczna dzisiaj ” Galeria Memów”.

I moje pierwsze miejsce. 😀 😀 😀

Do zobaczenia jutro.

9 myśli na temat “Środowe przedpołudnie

  1. To po kolei ; lampa przecudna i swietnie wygląda na tle tej cegły. Na spotkanie z Wołoszańskim się wybieram , biblioteka od jakiegoś czasu zabiega o spotkanie autorskie , ale na razie wszystko upadło z powodu zarazy . Jego programy oglądałam od wielu lat – są doskonale przygotowane. Memy z oskubanym godłem i parówkami zdecydowanie nr 1 ex aequo , zaraz po nich Twój nr 1.

    Polubione przez 1 osoba

    1. Też te memy stawiam w czołówce. Woloszanskiego kiedyś oglądałam z oczekiwaniem. Wlasnie to jego przygotowanie bylo perfekcyjne. Warto iść na spotkanie z nim. A lampa piękna i bardzo bym chciała taką zdobyć. Buziaki

      Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s